– KOM ENDELIG FORBI OG SE OM DET ER NOGET FOR DIG!

Vil du vide mere om aldersinddeling på rækkerne, hvilken bold du skal spille med, osv., så kig nederst på siden.

U5 & U6 MIX

Træningstider:
Tirsdage Kl.16.30-17.30 (Lemvig Idræts- og Kulturcenter – Multisal)
Tirsdage Kl.16.30-17.30 (Østhallen – Bane 2)

Trænere:
Michael Povlsgaard (31513509)

Thomas Ørum
Laura Hillersborg (21820868)
Pernille Pihl

Forventet opstart:  Uge 39 (22/9)

U7 & U8 Mix og
U9 Drenge

Træningstider:
Tirsdage kl. 18.00-19.00 (Lemvig Idræts- og Kulturcenter – Multisal)

Trænere:
Michael Povlsgaard (31513509)

Thomas Ørum
Laura Hillersborg
Pernille Pihl

Forventet opstart:  Uge 39 (22/9)


U9 Piger

Træningstider:
Tirsdage kl. 17.00-18.30 (Lemvig Idræts- og Kulturcenter – Hal 2)

Trænere:
Majbritt Bjerg Jensen (28297783)
Maria Buchbjerg (28919275)

Forventet opstart:  Uge 35 (25/8)



U11 Drenge

Træningstider:
Tirsdage kl. 17.00-18.30 (Østhallen – Bane 1)
Torsdage kl. 17.00-18.30 (Lemvig Idræts- og Kulturcenter – Hal 2)

Trænere:
Elisabeth Borg (24212484)
Heidi Borg Agger
Lars Ottesen

Forventet opstart:  Uge 35 (27/8)


U11 Piger

Træningstider:
Tirsdage kl. 17.30-19.00 (Østhallen – Bane 2)
Torsdage kl. 17.00-18.30 (Lemvig Idræts- og Kulturcenter – Hal 1)

Trænere:
Pia Dyrmose Kristensen (24254212)
Moa Kreutmeyer
Lisbeth Overgaard

Forventet opstart:  Uge 33


U13 DRENGE

Træningstider:
Tirsdage Kl. 18.30-20.00 (Lemvig Idræts- og kulturcenter – Hal 1)
Torsdage Kl. 17.00-18.30 (Østhallen – Bane 1)

Trænere:
Jakob Kristensen (81407008)
Morten Mose Schmidt
Johnny Kirk Andersen
Brian Rasmussen

Forventet opstart:  Uge 34 (18/8)


U13 PIGER

Træningstider: 
Tirsdage Kl. 18.30-20.00 (Østhalen – Bane 1)
Torsdage Kl. 18.30-20.00 (Lemvig Idræts- og Kulturcenter – Hal 2)

Trænere:
Kari Salskov (31105514)
Thomas Østergaard (26733356)
Pia Dyrmose Kristensen

Forventet opstart:  Uge 33


U15 DRENGE

Træningstider:
Tirsdage Kl. 18.00-19.30 (Nr. Nissum efterskole)
Torsdage Kl. 18.30-20.00 (Lemvig Idræts- og Kulturcenter – Hal 1)

Trænere:
Jakob Lind (60571939)
Brian Kirkegaard

Forventet opstart:  Uge 33



U15 Piger

Træningstider:
Tirsdage Kl. 17.00-18.30 (Lemvig Idræts og kulturcenter – Hal 1)
Torsdage Kl. 18.30-20.00 (Nr. Nissum Efterskole)

Trænere:
Jakob Kristensen (81407008)
Kim Sandal
Mikkel Orup
Nikoline Munk Jensen


Forventet opstart:  Uge 34 (18/8)


U17 DRENGE

Træningstider:
Mandage Kl. 17.45-19.15 (Nr. Nissum Efterskole)
Onsdage Kl. 17.45-19.15 (Nr. Nissum Efterskole)

Trænere:
Frederik Jalk (20817014)
Pelle Schilling

Forventet opstart:  Uge 33


U17 PIGER

Træningstider:
Torsdage Kl. 18.30-20.00 (Nørre Nissum Efterskole)

Trænere:
Frederik Jalk (20817014)

Forventet opstart:  Uge 36



SENIOR DAMER

Træningstider:
Tirsdage kl. 20.00-21.30 (Lemvig Idræts- og Kulturcenter – Hal 1)
Torsdage Kl. 20.00-21.30 (Østhallen – Bane 1)

Trænere:
Mikael Engelstrock (71720330)
Kim Vick (21723771)

Forventet opstart:  Uge 32


U19 DRENGE & SENIOR HERRE

Træningstider:
Mandage kl. 20.00-21.30 (Lemvig Idræts- og Kulturcenter – Hal 2)
Torsdage kl. 20.00-21.30 (Lemvig Idræts- og Kulturcenter – Hal 1)

Trænere:
Rasmus Visholm (40100388) (U19)
Søren Enevoldsen (U19)

Torben Sørensen (28919228) (3.div)

Forventet opstart:  Uge 32



Romerne

Træningstider:
Mandage Kl. 15.00-16.30 (Lemvig Idræts- og kulturcenter – Hal 1)

Trænere:
Ole Trillingsgaard (27654345)
Jette Trillingsgaard
Ib Andersen

Forventet opstart:  Uge 38 (14/9)